piaskowanie-stali
Właściciele magazynów i hal przemysłowych nie muszą wiedzieć, czym piaskować stal, gdyż przygotowanie powierzchni pod zabezpieczenia antykorozyjne, zlecają odpowiednim firmom. Specjalnie dla wnikliwych klientów, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu informacje z zakresu piaskowania i przedstawić je w formie wpisu blogowego. Zachęcamy do lektury.

Czym piaskować stal? Najpopularniejsze ścierniwa

Piaskowanie stali to proces, podczas którego ze specjalnego urządzenia wypychane są pod dużym ciśnieniem drobinki ścierniwa. Odbijają się one od czyszczonej powierzchni i przy okazji odrywają od niej stare powłoki, zanieczyszczenia, czy też rdzę, która powstaje na skutek korozji. Wykonując piaskowanie konstrukcji stalowych specjaliści wykorzystują sprzęt działający na sprężone powietrze lub strumień wodny (tak jak jest to w przypadku technologii EcoQuip). W Bud-Term świadczymy usługi piaskowania od wielu lat i z całą odpowiedzialnością polecamy drugie rozwiązanie. Hydropiaskowanie EcoQuip:

  • pozwala zaoszczędzić na ścierniwie, nie tracą przy tym na skuteczności,
  • redukuje emisję pyłów,
  • jest przyjazne dla środowiska,
  • nie generuje zabrudzeń, które potem trudno usunąć.

W przeciwieństwie do mechanicznego usuwania starych powłok i zabrudzeń, piaskowanie konstrukcji wykonuje się szybko. Sprężone powietrze lub woda ze ścierniwem, są w stanie dotrzeć do każdego zakamarka (do ostrych narożników, połączeń między elementami, czy też wgłębień na nierównej powierzchni). Piaskowanie wykonuje się:

  • piaskiem szklarskim lub kwarcowym – są to najbardziej uniwersalne, a co za tym idzie najtańsze ścierniwa,
  • stalowym lub plastikowym śrutem – nadaje się do wielokrotnego użytku,
  • szklanymi kulkami – czym piaskować stal, aby zadbać o środowisko? Można między innymi zdecydować się na szklane kulki. Specjaliści chętnie stosują je na stal o właściwościach kwasoodpornych. Nadają się do wielokrotnego użytku,
  • garnetem – jest to naturalnie występujący minerał, który jest twardy i ciężki. Ze względu na swoje właściwości wykorzystywany jest nie tylko do szlifowania, ale i do cięcia strumieniem wody,
  • żużlem pomiedziowym – świetnie usuwa stare powłoki lakiernicze, a także zanieczyszczenia, które powstały na skutek korozji. Nadaje się do użycia tylko na sucho.

Każde ścierniwo ma różne właściwości, dzięki którym można uzyskać dowolny efekt. Piaskowanie stali wykonuje się nie tylko ze względu na odnowienie powłok antykorozyjnych. W zależności od oczekiwań można sprawić, że piaskowana powierzchnia będzie chropowata, gładka albo błyszcząca. Oczywiście od rodzaju zlecenia, zmienia się także cennik piaskowania konstrukcji stalowych.

Piaskowanie stali – co z kosztami?

Profesjonalne piaskowanie konstrukcji stalowych – cena usługi uzależniona jest od wielu czynników, zaczynając od wybranej metody (piaskowania na sucho i mokro), idąc przez wielkość i rodzaj powierzchni, a kończąc na wybranym ścierniwie. W Bud-Term wykonujemy indywidualną wycenę dla każdego klienta, która pokrywa się ze skalą zlecenia. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszymi usługami: piaskowanie konstrukcji stalowych. Chętnie odpowiemy także na wszelkie pytania.

PARTNERZY

Copyright – BUD-TERM    |    DEVELOP: MADEbyDZIWAK – strony internetowe