Piaskowanie drewna

Piaskowanie drewna to kolejna z usług, jaką mogą Państwo zlecić firmie Bud-Term. Dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego zakamarka drewnianej powierzchni, nie naruszając przy tym jej struktury. Powietrze pod ciśnieniem, w połączeniu z odpowiednio dobranym ścierniwem, jest skuteczniejsze niż klasyczna szlifierka, pozwala oczyścić duże powierzchnie w krótkim przedziale czasu. Podczas czyszczenia drewna usuwamy stare powłoki zabezpieczające, resztki farby, naloty, lakiery, czy inne zanieczyszczenia, przygotowując w ten sposób powłokę do impregnacji. Zachęcamy Państwa do skontaktowania się z nami – po konsultacji ustalimy cenę piaskowania drewna, a także dogodny dla obu stron termin realizacji. Przedstawimy także inne usługi piaskowania, które mogą Państwa zainteresować przy dalszej współpracy.

Niezawodne piaskowanie drewna – zalety

Wykonywane przez firmę Bud-Term piaskowanie drewna to szybki proces. W ten sposób można skutecznie oczyszczać konstrukcje drewniane, belki, podłogi, drzwi, elewacje, a nawet ogrodzenia. Technika piaskowania jest na tyle skuteczna, że pozwoli oczyścić również elementy metalowe, stalowe, aluminiowe, jak i inne materiały, które znajdują się w drewnianych częściach. Pod tym względem piaskowanie nie ma konkurencyjnej względem siebie techniki.

Dzięki odpowiednio dobranemu strumieniowi ciśnienia i ścierniwa, wspomnianą techniką można także wykonać postarzenie drewna. Drobinki kruszywa, odbijając się od deski lub belki, skutecznie usuwają miękkie elementy drewna spomiędzy twardych słojów, pozostawiając fakturowaną powierzchnię. Na etapie produkcji desek wykorzystuje się do tego celu specjalne szczotki, które jednak nie zdają egzaminu przy gotowych już konstrukcjach oraz wielkoformatowych powierzchniach. Sprężone powietrze i materiał ścierny daje zatem więcej swobody podczas postarzania drewna.

Piaskowanie drewna i nie tylko

Zachęcamy do skontaktowania się z nami, w celu poznania ceny piaskowania i postarzania drewna za m2. Jako specjaliści wykonamy również dla Państwa:

  • zabezpieczenie antykorozyjne rurociągów, konstrukcji stalowych, silosów, elewacji, dachu, suwnic i pozostałych elementów infrastruktury, które występują na terenie zakładów produkcyjnych. Jako specjaliści obsługujemy wszystkie firmy, niezależnie od branży,
  • hydropiaskowanie z pomocą nowoczesnej techniki EcoQuip, która maksymalnie ogranicza poziom zużycia wody i ścierniwa. Dzięki swoim właściwościom jest ona ekologiczna, a przy tym pozwala zaoszczędzić na wspomnianych surowcach.

masz pytania dotyczące piaskowania drewna?

Napisz do nas