Piaskowanie przemysłowe - czyszczenie strumieniowo ścierne

Jako specjaliści od zabezpieczeń antykorozyjnych wykonamy dla Państwa piaskowanie powierzchni stalowych, ale i z betonu, cegły, drewna oraz plastiku. Czyszczenie strumieniowo ścierne wykorzystywane jest zwłaszcza w przypadku konstrukcji stalowych, a w tym: suwnic, mostów, silosów, czy też zbiorników. W Bud-Term stawiamy na terminowość, szybką realizację zlecenia oraz kompleksową usługę. Po oczyszczeniu powierzchni możemy w ramach jednego zlecenia wykonać także dla Państwa malowanie antykorozyjne. Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia terminu i sporządzenia finalnego kosztorysu.

Piaskowanie – po co w nie inwestować?

Od lat piaskowanie przemysłowe przychodzi z pomocą naszym klientom, którzy w swoich zakładach produkcyjnych zauważyli na powierzchniach konstrukcji stalowych pierwsze oznaki korozji. Każdego dnia elementy dachów, elewacji, maszyn, zbiorników, suwnic, itd. narażone są na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. W zależności od lokalizacji (w mieście, nad morzem, przy jeziorze, w obszarach gdzie panuje susza itd.) wszystkie konstrukcje poddawane są próbie czasu i z różnym natężeniem oddziałują na nie:

 • promienie UV,
 • wilgotność i zasolenie powietrza,
 • skrajne temperatury, śnieg,
 • porywiste wiatry,
 • zanieczyszczenia środowiskowe.

Piaskowanie na sucho pomaga pozbyć się:

 • wszystkich zanieczyszczeń z powierzchni, niezależnie od tego, czy jest ona gładka, czy posiada wgłębienia oraz miejsca, do których trudno jest dotrzeć,
 • starych, nieszczelnych warstw ochronnych, które nie spełniają już swojej funkcji,
 • nalotu, oznaczeń graficznych, głębokich zabrudzeń,
 • plam powstałych na skutek wycieku, np. substancji chemicznych lub oleju.

Opłaca się zainwestować w piaskowanie. Dzięki tej technice optymalnie przygotują Państwo powierzchnię pod zabezpieczenie antykorozyjne oraz wydłużą jej żywotność. W efekcie, decydując się na czyszczenie strumieniowe oraz nowe powłoki antykorozyjne, unikną Państwo kosztownych napraw, utrzymają obiekt w dobrym stanie technicznym (co wymagane jest przez normy budowlane), a co za tym idzie, zapewnią bezpieczeństwo pracownikom obiektu.

Czyszczenie strumieniowo ścierne – oferta Bud-Term

W Bud-Term wykonujemy piaskowanie przemysłowe na wielu powierzchniach. Nasz profesjonalny zespół dotrze na wskazany przez Państwa adres. Następnie nasi specjaliści:

 • po zapoznaniu się ze wskazaną powierzchnią zaproponują odpowiednią technikę piaskowania, aby uzyskać zamierzony efekt,
 • wybiorą ścierniowo o odpowiedniej twardości oraz granulacji, biorąc pod uwagę rodzaj powierzchni, rodzaj zabrudzeń oraz stadium korozji. Najczęściej wykorzystywany w procesie piaskowania na sucho jest piasek kwarcowy i żużel pomiedziowy. Gdy jest taka potrzeba, można go także zastąpić piaskiem szklarskim, szklanymi mikrokulkami lub Sodem. Granulację ziarna określa się w milimatrach. Jej przedział waha się od 0,2 mm do aż 3,2 milimetrów. Dzięki odpowiedniemu ścierniwu można wyczyścić zarówno delikatną konstrukcję aluminiową, jak i powierzchnię, którą trawi wieloletnia korozja,
 • zabezpieczą obszar, na którym będą wykonywać prace – od lat świadczymy usługi dla przemysłu. Dzięki nabytemu doświadczeniu wiemy, jak piaskować, aby nie ingerować w cykl pracy w Państwa zakładzie. Z nami nie muszą Państwo obawiać się przestojów, czy też zablokowanych ciągów komunikacyjnych. Pracujemy szybko i według określonego oraz zatwierdzonego przez Państwa harmonogramu.

Przygotowaliśmy szeroką ofertę, w skład której wchodzi: piaskowanie elewacji oraz piaskowanie konstrukcji stalowych. Wykonujemy także termoizolacje, np. rurociągów oraz kanałów, które pozwalają utrzymać konkretną temperaturę w danym obwodzie. Właściwie wykonana termoizolacja pozwala zminimalizować straty i usprawnić wiele procesów.

Koszt piaskowania na sucho

W Bud-Term finalna cena piaskowania za godzinę wyliczana jest indywidualnie. Cena piaskowania zależy od wielu czynników. Zachęcamy do skontaktowania się z nami oraz przedstawienia swoich oczekiwań. W oparciu o nie przygotujemy kosztorys. Chętnie odpowiemy także Państwu na wszystkie nurtujące pytania oraz zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązania.

Mogą się Państwo z nami skontaktować za pośrednictwem strony, jak i telefonicznie – pełna dowolność. Czekamy na Państwa zgłoszenia.

Alternatywy dla piaskowania na sucho

Piaskowanie na sucho to metoda dobrze znana, skuteczna oraz tania. Świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach (piaskowanie metalu i innych), przez co sukcesywnie wypiera szlifowanie ręczne oraz te z użyciem elektronarzędzi. Ciekawą alternatywą dla klasycznego czyszczenia strumieniowo ściernego, jest hydropiaskowanie, które również polecamy naszym klientom. EcoQuip (piaskowanie na mokro) – urządzenie to oprócz ścierniwa wykorzystuje także wodę pod ciśnieniem, dzięki czemu ogranicza zużycie materiału ściernego oraz neutralizuje pylenie. To świetna propozycja, jeżeli szukają Państwo ekologicznych rozwiązań.