climbing ivy 3334593 1280
W dzisiejszym artykule opowiemy o tym, dlaczego antykorozja betonu jest tak istotna, a także jak wygląda proces czyszczenia oraz zabezpieczania powierzchni. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszym artykułem.

Antykorozja betonu – czy jest potrzebna?

Profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych jest powszechną praktyką. Decydują się na nie zarówno właściciele fabryk, których obowiązkiem jest zabezpieczyć, np. betonowe zbiorniki, jazzy, kanały, oraz powierzchnie sąsiadujące z elementami hydrotechnicznymi, jak i firmy zajmujące się stawianiem konstrukcji i różnych obiektów budowlanych. Odpowiednio wykonane zabezpieczenia antykorozyjne betonu mają za zadanie stworzyć warstwę ochronną, która nie doprowadzi do naruszenia struktury i właściwości betonu. Na materiał ten oddziałują różne czynniki zewnętrzne:
  • fizyczne – tutaj wyróżniamy proces ługowania (mamy z nim do czynienia, kiedy woda wypłukuje ze struktury betonu wodorotlenek wapnia i inne substancje), abrazji (proces ścierania powierzchni betonu) oraz erozji,
  • chemiczne – powierzchnia betonowa ma styczność z różnymi środkami, a w tym chemicznymi. Mowa tu w szczególności o związkach organicznych, kwasach oraz innych substancjach chemicznych, które najczęściej występują na halach produkcyjnych,
  • biologiczne – w tym przypadku na powierzchnię betonu wpływają najczęściej glony, grzyby oraz różne bakterie.

Zabezpieczenia antykorozyjne betonu – dlaczego warto je wykonać?

Aby odpowiednio zadbać o powierzchnię, należy regularnie wykonywać zabezpieczenie antykorozyjne betonu. Dzięki niemu nie będzie trzeba w późniejszym czasie przejmować się następstwami:
  • pękania i kruszenia betonu,
  • wnikania zabrudzeń w głąb struktury betonu.
W rezultacie antykorozja stali i betonu pozwala na dłuższą, bezawaryjną eksploatację danych powierzchni, bez konieczności dokonywania kosztownych napraw. Dzięki niej można także zadbać o czyste powierzchnie. Antykorozja nie pozwoli niepożądanym substancjom wypełnić porów betonu. Nie będzie zatem trzeba obawiać się nieestetycznych plam.

Zabezpieczenie antykorozyjne betonu – czyszczenie

Aby antykorozja betonu została prawidłowo wykonana, w pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o dokładne oczyszczenie powierzchni. W Bud-Term świadczymy usługi antykorozyjne od wielu lat. W oparciu o wykonaną analizę zaproponujemy najefektywniejszy sposób oczyszczenia betonu. W naszej pracy wykorzystujemy nowoczesne technologie oraz rozwiązania, które pozwalają nam skrócić czas wykonywanej pracy do minimum. Po procesie czyszczenie wykonamy zgodne z obowiązującymi normami zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych. W zależności od środowiska, w którym znajduje się powierzchnia, sięgniemy po odpowiednie preparaty, zapewniające trwałą ochronę. Więcej informacji znajduje się na stronie: zabezpieczenia antykorozyjne betonu. Mają Państwo pytania, a może chcą Państwo ustalić zakres wykonywanych prac? W każdym z przypadków zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji: zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych.

PARTNERZY

Copyright – BUD-TERM    |    DEVELOP: MADEbyDZIWAK – strony internetowe