piaskowanie-stali-1

Na każdym kroku spotykamy się z informacją, że zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych jest czymś niezbędnym – niezależnie od tego, czy prowadzi się mały zakład produkcyjny, czy też dużą halę magazynową. Temat jest na tyle ważny, że warunkują go międzynarodowe normy, a w tym PN-EN ISO 12944. Przyjrzeliśmy się bliżej temu zagadnieniu, co podsumowaliśmy w poniższym wpisie.

Dlaczego zabezpieczenie antykorozyjne stali jest tak ważne?

Profesjonalnie przygotowane i regularnie odnawiane zabezpieczenie antykorozyjne stali jest w stanie zabezpieczyć powierzchnię konstrukcji każdego obiektu, nawet jeżeli jest on usytuowany w niesprzyjającym środowisku.

Dlaczego korozja jest tak niebezpieczna? Jest to przede wszystkim proces, który narusza trwałość żelaza oraz jego stopów, a co za tym idzie, osłabia integralność całego szkieletu obiektu. Stosując zabezpieczenie antykorozyjne stali konstrukcyjnej łatwo zatem uniknąć kosztownych napraw i wymiany poszczególnych komponentów.

Zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych – norma ISO 12944 w jasny sposób określa, jak powinna wyglądać dobrze wykonana powłoka antykorozyjna. Konstruktorzy w szczególności powinni zwrócić uwagę na to, aby projektować oraz instalować elementy konstrukcji w taki sposób, aby woda i zanieczyszczenia zawsze mogły z niej spłynąć (eliminacja ostrych, wklęsłych kątów).

Proces tworzenia zabezpieczenia antykorozyjnego

W dobie nowych osiągnięć technologicznych dysponujemy wieloma narzędziami i materiałami, które pozwalają ustrzec się przed niszczycielską korozją. Zabezpieczenie antykorozyjne stali – malowanie konstrukcji specjalistyczną farbą (której kategoria korozyjności będzie odpowiadała wymaganiom środowiska) oraz systemami malarskimi dostosowanymi do wymogów i portfela klienta, są na to idealnym przykładem. Jak dobrać rodzaj farby do konkretnej powierzchni? Najlepiej zwrócić się o opinię do naszych specjalistów z Bud-Term. Od wielu lat wykonujemy zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych obiektów z różnych branż. Duże doświadczenie oraz wciąż poszerzana wiedza pomogły nam wypracować niezawodne rozwiązania na każdą kieszeń.

Zanim zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych zostanie wykonane, w pierwszej kolejności należy je należycie przygotować, a zatem oczyścić:

  • z tłuszczu, brudu oraz substancji chemicznych,
  • ze starych warstw zabezpieczających,
  • z warstw, które zaczęła już trawić korozja.
  • z osadów bitumicznych itp.

Etap ten jest niezwykle istotny, a wręcz kluczowy, gdyż to od niego zależy, czy zabezpieczenie antykorozyjne będzie na tyle skuteczne, aby przeciwstawić się korozji przez następne lata.

Oczywiście w zależności od lokalizacji, warunków pogodowych oraz skali zanieczyszczeń w powietrzu, zmienia się konieczność odnawiania powłok ochronnych. Zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych – cennik jest zróżnicowany i zmienia się w zależności od metrażu powierzchni, którą należy oczyścić, a następnie pokryć dedykowaną farbą. Jako firma Bud-Term świadczymy usługi antykorozyjne na terenie całej Polski. Zachęcamy Państwa do kontaktu w celu przygotowania indywidualnej wyceny.

PARTNERZY

Copyright – BUD-TERM    |    DEVELOP: MADEbyDZIWAK – strony internetowe